ile czasu na przerejestrowanie pojazdu, gdzie znajdę ?

ile czasu na przerejestrowanie pojazdu, gdzie znajdę ?

Zastanawiam się ile mamy czasu na zgłoszenie nabycia pojazdów, ale nie mogę znaleźć? Jest strona www, gdzie można to sobie sprawdzić? Boję się, że nie zdążę na czas, a wiem, że kary są naprawdę bardzo wysokie, a nie chce ich płacić.

Lesny

Posty: 1

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia pojazdu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, że jeśli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

Damianek4

Posty: 3

 
W prosty sposób można zbadać, jakie terminy na rejestracje pojazdów obowiązują. Wystarczy wejść na stronę https://www.terminnarejestracje.pl. wpisujemy datę z umowy i otrzymujemy datę, do jakiej auto ma być przerejestrowanej.

namok

Posty: 13

 
Nie wiem, bo jeśli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Najczęściej mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas różnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

karmelaniolek

Posty: 2

 
Z tego, co wiem rejestracja to jeszcze nic, ale o wiele gorzej jest z tym zgłoszeniem. Jeśli się tego na czas nie zrobi to już niestety na sto procent otrzymamy karę. Zaczyna się od 200 złotych, a kończy na tysiącu. Nie opłaca się ryzykować.

Hihi_WWW

Posty: 15

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie kupienia samochodu, albowiem robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, iż jeśli się czegoś nie zrobi od razu to potem człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

pawel253

Posty: 4

 
Z tego, co wiem, jeżeli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc zł kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć problem rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, ale jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

Klara323

Posty: 4

 
Nie wiem, albowiem jeżeli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Zazwyczaj mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas różnych kontroli policji nigdy żadnych kłopotów nie miałem.

Klara323

Posty: 3

 
Nie mam obecnie samochodu i za moich czasów jeździło się do oporu na umowach od poprzednich właścicieli. Dzisiaj widać, że się trochę pozmieniało. Państwo chce mieć kontrole nad tym, co się dzieje i widzieć skąd ludzie mają pieniądze na zakupy nowego samochodu.

serwer23

Posty: 10