Jakie przedszkole w Krakowie

Jakie przedszkole w Krakowie

Cześć, może stworzymy wspólnie ranking najlepszych przedszkoli niepublicznych w Krakowie z uzasadnieniem, dlaczego akurat ta, a nie inna placówka? Jakie waszym zdaniem czynniki trzeba uwzględnić przy analizie jakości przedszkola niepublicznego?

Niciuśś98

Posty: 6

 
Jak spojrzysz to przedszkoli specjalnych jest bardzo mało, integracyjnych trochę więcej. Więc druga opcja wydaje się o wiele korzystniejsza.

Florkawe

Posty: 23

 
Zauważyłam to właśnie, że im mniejsza grupa w przedszkolu, tym mniej kłótni i dziwnych sytuacji.

Dzidaaa

Posty: 10

 
Też uważam, że nie warto dziecka nadmiernie obciążać, szczególnie w przedszkolu. Im więcej dobrej zabawy, fajnych warsztatów, tym lepiej. I raczej nie chodzi o czesne, ale o zaangażowanie kadry i realne opinie rodziców o placówce.

Jacek1812

Posty: 13

 
Rola wychowania przedszkolnego jest ogromna w dalszym rozwoju, przy wyrabianiu podstawowych nawyków, nawet wykorzystywanych już w dorosłym życiu. Jako rodzic powinnaś postudiować raporty naukowe.

Bierny67

Posty: 5

 
Z tego co wiem, orzeczenie o niepełnosprawności nie wyklucza z normalnego przedszkola, ale program masz na pewno lepiej dopasowany w jednostkach wyspecjalizowanych. I tak zawsze jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji się pojawią.

Dr Nemo

Posty: 12

 
Smocza Dolina w Krakowie, ul. Fiszera. Idź, porozmawiaj z dyrektorką, panią Teresą :) To jest przedszkole w budynku jednorodzinnym, więc jest mniejszy stres dla dziecka. To się bardzo sprawdza, bo układ jest naturalny, ogród rozbudowany, cisza i spokój. Z tego, co zauważyłam to trzylatki dominują :) Jak śledziłam kiedyś rankingi to było najtańsze przedszkole, bo czesne tylko 400 złotych. Raczej nic się od tamtej pory nie zmieniło.

ewu1u01

Posty: 20

 
W przedszkolach dochodzi do pierwszych, poważniejszych interakcji z rówieśnikami, które mogą zaważyć na przyszłości, pewności siebie, więc nadmierne oszczędzanie na zapisie nie ma większego sensu.

kuBawodzu

Posty: 9

 
Trzylatków ciężko przekonać do kontaktów z rówieśnikami momentami. Przedszkola, w których dominują trzylatki to zawsze wartościowe jednostki. Tak wynika z moich obserwacji.

masz45

Posty: 14

 
Przedszkole integracyjne gorąco polecam. Przemieszanie dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi daje najlepszą dynamikę rozwoju, zupełnie nowe możliwości zabawy, nawiązywania przyjaźni.

12erBis

Posty: 17