szkolenia lotnicze, gdzie polecicie ?

szkolenia lotnicze, gdzie polecicie ?

Czy zdobycie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

vokalek

Posty: 2

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Oct714

Posty: 9

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, jakie trzeba wykonać to przecież początek.

alibaba

Posty: 5

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezwykle usatysfakcjonowany. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

andrew66

Posty: 8

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, niemniej jednak trzeba też sporo się uczyć. Obecnie każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, iż nie wszyscy od razu zaliczają.

labuh

Posty: 2

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

1adversary

Posty: 28

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, niemniej jednak żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie pozyskanie, wobec tego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to pożądane byłoby byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Pipek56

Posty: 7

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

CHatka-eKo

Posty: 4

 
Jest szkoła lotnicza, jaka prowadzi inne szkolenia. Można tam zdobyć licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może odnaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

090913123

Posty: 5

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

ktośśś3

Posty: 12